جواب اعلامیه منتشره استاد حسین انصاریان

بنام آنکه  دانا ترین و تواناترین است.

کلیدهاى خزائن غیب‏،  تنها نزد اوست‏؛ و جز او، کسى آن ها را نمى‏داند. او آنچه را در خشکى و دریاهاست مى‏داند؛ هیچ برگى [از درختى‏] نمى‏افتد، مگر اینکه از آن آگاه است‏؛ و نه هیچ دانه‏اى در تاریکی هاى زمین‏، و نه هیچ تر و خشکى وجود دارد، جز اینکه در کتابى آشکار [= در کتاب علم خدا] ثبت است . ( ترجمه  آیه 59 سوره انعام )

* جواب اعلامیه  منتشره استاد حسین انصاریان در مورخ : 14/2/1387

http://www.mohebinalaemeh.com/moheb/mainPages/khabar.jsp

 هیئت محبین الائمه (ع) که دارای سابقه بیش از  پنجاه سال  می باشد ، با برخوردی ناعادلانه که با نوکران و پیر غلامان حضرت سید الشهداء (ع) شد، به جهت حفظ شئون خیمه های حضرت سید الشهدا (ع) و هیئات مذهبی که هیئت محبین الائمه (ع) یکی از هیئات اصیل و همیشه پشتیبان و حافظ مقام شامخ روحانیت بوده و هست تصمیم به سکوت داشته، اما در اعلامیه آقای حسین انصاریان مورد توهین قرار گرفته و شخص برخورد کننده با نادیده گرفتن جمع آوری وجوه خرید و زحمات ساخت و تهیه وسائل اعم از منقول و غیر منقول که بیش از 25 سال شبانه روز توسط اعضاء هیئت محبین الائمه (ع) انجام شده بود، حسینیه محبین الائمه (ع) را آقای حسین انصاریان تصرف نموده، در پیشگاه حضرت حق و پیامبر اکرم (ص) و حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا (س) و حضرت سیدالشهداء (ع) و ائمه طاهرین(ع) در روز جزا و واپسین باید پاسخ گو باشد و اعضاء هیئت تمایلی به اظهار نظر نداشته .
 
برای روشن شدن اذهان برادران و خواهران ایمانی چند مورد لازم به تذکر است :

1- ملک حسینیه را یکی از مسئولین هیئت محبین الائمه (ع) ( آقای حاج اکبر قدیری ) همراه سلاله السادات جناب آقای حاج سید مهدی موسوی آل طعمه از مالکین جهت حسینیه محبین الائمه (ع) خریداری (آقای حاج سید مهدی موسوی آل طعمه  کتباَ به محضر مراجع عظام تقلید این امررا شهادت داده اند) ( تصاویر 24 -25- 26 -27) و با اعتمادی که به این روحانی محترم داشتیم برای تکریم به مقام شامخ روحانیت با حضور مسئول هیئت محبین الائمه (ع) که خریدار ملک هم بوده، در دفترخانه بنام آقای حسین انصاریان ثبت و همان لحظه وقف وجود مقدس حضرت ولی عصر (عج اله تعالی فرجه الشریف ) گردید و تولیت آن به نام آقای حسین انصاریان نوشته شد ، مشروط بر اینکه پس از صدور مجوز قانونی برای هیئت محبین الائمه (ع) آن تولیت را به هیئت محبین الائمه (ع ) تفویض فرمایند که این خود یک شرط ضمن عقد می باشد و طبق سند  محضری با تنظیم اقرارنامه در سال1360شمسی تولیت به هیئت محبین الائمه (ع)  تفویض و  واگذار گردید . ( تصاویر 10 - 11- 28 )

2- رسید وجوهات خرید زمین از مالکین و تخلیه ملک از سرایدار(تصاویر 3 – 4 ) و تمام اسناد و مدارک مشتمل بر نامه سازمان اوقاف ( تصویر 21 ) و پروانه ساختمان(تصاویر 8 - 9 - 18 -23 ) و برق( تصاویر 15 – 20 ) و آب و گاز و مخابرات( تصاویر 14 - 16 - 19 ) و کلیه ملحقات بنام موسسه هیئت محبین الائمه (ع)  می باشد و وجوه آنها را هم افراد خیّر و اعضاء هیئت جهت خرید و ساخت حسینیه محبین الائمه (ع)  تامین نموده اند (طومار امضاء کنندگان پرداخت وجه موجود است) و مکاتبات و مدارک موجود از قبیل شهرداری و اداره اوقاف و ارگانهای زیربط حکایت از بنام  بودن حسینیه محبین الائمه (ع) می نماید که مدارک آن موجود است. در صورتی که آقای حسین انصاریان فرموده اند در هیچ سند رسمیِ شرعی و قانونی به نام موسسه محبین الائمه (ع) نمی باشد. ( تصاویر اسناد  رسمی و شرعی  را در قسمت تصاویر اسناد مشاهده فرمائید)  http://www.mohebinalaemeh.com/moheb/mainPages/khabar.jsp

3- استفتائات انجام شده از طرف آقای حسین انصاریان از مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید یکطرفه و غیر واقعی می باشد. مراجع عظام تقلید نیز بر فرض سئوال جواب  مسئله را می دهند.

4- چون مسائل وقف و مساجد و حسینیه ها مسئله شرعی و مربوط به مراجع عظام تقلید می باشد . حدود پنج سال است به آقای حسین انصاریان پیشنهاد شده در حضور هرکدام از مراجع تقلید که آقای حسین انصاریان صلاح بدانند مشترکاً اختلاف مطرح و فتوای آن مرجع واجب الاطاعه برای طرفین باشد.  و همچنین از طرف دفتر مقام معظم رهبری (حفظه الهن تعالی) و آیت اله العظمی آقای مکارم شیرازی (مدّ ظلّه العالی)  برای حل اختلاف کراراً از آقای حسین انصاریان دعوت به عمل آمده و ایشان از حضور و حل اختلاف بصورت شرعی امتناع فرموده اند. مجدداً بازهم اظهار می داریم آماده به حل اختلاف در محضر مراجع عظام تقلید می باشیم.

5- دست خط آقای حسین انصاریان موجود است که می فرمایند در حدود سال1350شمسی وارد هیئت محبین الائمه (ع) شده و نشان از وجود و فعالیت هیئت محبین الائمه (ع) در آن سال ها دارد ( نَه دوسال بعد از خرید ملک حسینیه) و از آقای حسین انصاریان سئوال می شود که در سالهای قبل از انقلاب اسلامی در خیابان زیبا برای چه هیئت و افرادی منبر می رفتند؟  امضاء و دست نوشته ی آقای حسین انصاریان موجود است که به آقای حاج اکبر قدیری نوشته اند (دست به یکی از بهترین اعمال خیر که خیرش دائم است زده اید و اینجانب حسین انصاریان افتخار خدمت آن عزیزان را داشتم، آن عمل خیر مجتمعی آموزشی و دینی و قرض الحسنه و مسجد بنام محبین الائمه(ع) واقع در خیابان ری باغ حاج محمد حسن است و من آرزو داشتم جهت خدمت به اسلام و مسلمین آن موسسه شروع و باتمام برسد) ( تصاویر 5 – 7 )

6- در استفتائات به مراجع عظام تقلید فرموده اند بنده از این موسسه  هیئت محبین الائمه اطلاعی نداشتم و بی خبر بوده ام. در صورتیکه 26 سال است بر سردرب مسجد و حسینیه محبین الائمه (ع) نام حسینیه هیئت محبین الائمه (ع) بر روی کاشیکاری حک شده است . و در این 26 سال که آقای حسین انصاریان مرتباً در حسینیه محبین الائمه (ع) جهت وعظ منبر تشریف می بردند و برای هر منبری پاکتی تقدیم می شد روی پاکت آرم و آدرس حسینیه هیئت محبین الائمه (ع) چاپ شده بود . چطور آقای حسین انصاریان از وجود موسسه هیئت محبین الائمه (ع) اظهار بی اطلاعی می نمایند؟ لذا برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده مدارک به آدرس - میدان قیام - جنب پل ری - انتهای خیابان شهید عبدالله رضوی ( آبمنگل ) -نرسیده به مسجد الزهرا(س) پلاک 30 مراجعه و یا به سایت www.monadian.ir  مراجعه ، یا با شماره تلفن 33553218 روزهای زوج از ساعت 17 الی 21 تماس حاصل نمائید .

اعضاء هیئت و خانواده شهدا و پیر غلامان سالار شهیدان و مجتمع خیریه
و حسینیه موسسه هیئت محبین الائمه(ع)
تأسیس سال 
1331شمسی

جهت مشاهده تصاویر اسناد به سایت www.monadian.ir   مراجعه نمایید .

/ 0 نظر / 8 بازدید